Comos Józefów - strona nieoficjalna

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

pon.

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

LKS Cosmos Józefów

Klub Sportowy Cosmos Józefów powstał 1989r. i został zgłoszony jako LZS Cosmos Józefów do najniższej klasy rozgrywek, czyli klasy C. Pomysłodawcami założenia klubu byli Piotr Nieśpiał i Dariusz Mazur. W założeniu uczestniczyli również: Momot Zbigniew, Korzec Krzysztof, Tadeusz Gontarz, Dariusz Zaśko, Tomasz Kukiełka, Ryszard Korga.
Autorem nazwy klubu był Krzysztof Jachymek, zawodnik sąsiedniego Klubu LKS Unipol Długi Kąt.
Mecze rozgrywane były na boisku przy Liceum Ogólnokształcącym w Józefowie. Drużynę stanowiła młodzież gminy Józefów oraz zawodnicy,którzy zakończyli karierę w LKS Unipol Długi Kąt grającego wówczas wlidze okręgowej.
Przez pierwsze lata, klub środki finansowe na utrzymanie zdobywał sam organizując publiczne zabawy taneczne na terenie gminy. Z zarobionych pieniędzy zakupiono stroje i obuwie piłkarskie, a także pokrywano bieżące potrzeby klubu tj. koszty przejazdu na mecze wyjazdowe,delegacje sędziowskie. Przez pierwszą rundę sezonu 1989/90, klub nieposiadał jako takich władz klubu. Człowiekiem, który nad wszystkim czuwał był Piotr Nieśpiał. Spełniał on rolę jednocześnie kierownika i gospodarza klubu. Zajmował się między innymi organizowaniem transportu na mecze wyjazdowe, praniem strojów, przygotowaniem boiska, a także prowadzeniem dokumentacji klubu. Oczywiście pomagali mu w tym wyżej wymienieni założyciele klubu. Przed rundą rewanżową został wybrany pierwszy zarząd klubu w składzie: prezes Tadeusz Gontarz, wiceprezes Kukiełka Tomasz, skarbnik Zaśko Dariusz, sekretarz Kazimierz Kolaszyński, kierownikiem drużyny był Piotr Nieśpiał.
Przez trzy pierwsze sezony: 1989/90, 1990/91 i 1991/92 LZS Cosmos Józefów grała w C klasie ocierając o awans do klasy B.
W 1991 roku, do sezonu 1991/92 w lidze okręgowej nie został zgłoszony LKS Unipol Długi Kąt funkcjonujący na terenie gminy od 1968 roku. Klub do początku istnienia był finansowany przez zakład budowlany Prefabet Długi Kąt. Przemiany w kraju spowodowały, że władze Prefabetu Długi Kąt postanowiły nie finansować działalności klubu i drużyna uległa rozwiązaniu.
27.11.1991r. na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo Wyborczym LKS Unipol Długi Kąt dokonano fuzji klubów LKS Unipol z LZS Cosmos Józefów . W wyniku połączenia powstał LKS Cosmos Józefów, który został zgłoszony do rozgrywek klasy A w sezonie 1992/93. Pierwszym prezesem klubu został Tadeusz Gontarz.
Od momentu fuzji do chwili obecnej mecze rozgrywane są na stadionie piłkarskim w Długim Kącie, który został własnością klubu. Od 1992 rokuklub finansowany jest przez Urząd Miejski w Józefowie i uwzględniany jest w corocznym budżecie miasta i gminy. Stabilna sytuacja finansowa usprawniła organizację klubu, pozwoliła między innymi zatrudnić pierwszych trenerów: seniorów - Paweł Pyszniak oraz juniorów Janusz Melnyczuk.
Pierwszy sezon 92/93 w A klasie był trudny, drużyna broniła się przed spadkiem do klasy B. Natomiast sezon 1993-94 zakończył się sukcesem,drużyna zajęła II miejsce w rozgrywkach premiowane awansem do ligi okręgowej.
Skład drużyny tworzyli: Prus Stanisław, Karpiński Andrzej, Socha Jerzy,Mizerski Piotr, Kudełka Dariusz, Kudełka Jerzy, Łokaj Marek, Koźlewicz Artur, Kozak Andrzej, Przytuła Andrzej, Kula Krzysztof, Bazan Krzysztof, Swacha Piotr, Zaśko Dariusz, Kozicki Tomasz, Wojciechowski Dariusz - trenerem drużyny był Paweł Pyszniak.
 W okręgówce zespół występował przez sześć sezonów stając się z roku na rok coraz lepszą drużyną w tej klasie rozgrywek. Na wyniki sportowe miała wpływ mądra i rozsądna polityka klubu, dobra organizacja oraz duże wsparcie ze strony,

Władz Samorządowych.

Pogoda